Testerzy odpowiadają testerom 34 - "Czy aplikować na testera nie spełniając kryteriów?"

Testerzy odpowiadają testerom 34 - "Czy aplikować na testera nie spełniając kryteriów?"
Nie spełniasz kryteriów podanych w ogłoszeniu o pracę i zastanawiasz się, czy warto aplikować? To zależy. Od tego, jak bardzo ich nie spełniasz.

Pytanie przesłane przez Michała:

"Jestem studentem 4-go semestru na kierunku inżynierskim Informatyka (uczę się zaocznie) we Wrocławiu. Obejrzałem na youtube.com film autorstwa Radka Smilgina i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy na temat ścieżki kariery w testowaniu, a w tej dziedzinie chciałbym pracować po studiach albo jeszcze w trakcie studiów dostać już pracę, ale myślę czy nie zacząć od stażu lub praktyki studenckiej. Ale chciałbym jeszcze zapytać czy jak w ogłoszeniu o pracę jest napisane, że od kandydata wymagane jest 2-3 - letnie doświadczenie w testowaniu, a ja np. jeszcze nie posiadam doświadczenia ani certyfikatów to czy warto wysłać CV do takiej firmy?"

 

Jeżeli Wasze doświadczenie i umiejętności odbiegają znacząco od wymagań pracodawców, nie należy aplikować. Z jednej strony marnujecie swój czas, a z drugiej strony czas osób, które będą weryfikować Wasze CV. Wytyczne w ogłoszeniu mówią o wymaganych kryteriach i niespełnienie ich jest czynnikiem dyskwalifikującym. Pracodawca ma zapewne zadania dla osoby przygotowanej do pełnienia roli testera oprogramowania i szybkiego przejęcia odpowiedzialności za testy. Osoby bez doświadczenia stanowią obciążenie dla pracodawcy, ponieważ nie tylko wymagają wdrożenia do organizacji, ale również przeszkolenia z podstaw. 

Lepszym rozwiązaniem jest napisanie maila na podany w ogłoszeniu adres z pytaniem, czy nie ma aktualnie rekrutacji na stanowiska praktykantów.

 

SPRAWDŹ TAKŻE
Testerzy odpowiadają testerom 31 - Jak wybrać szkolenie z testowania? 
Testerzy odpowiadają testerom 30 - Dla kogo studia podyplomowe z testowania? 

 

To powinno Cię zainteresować